Yazar Sevd'eyla

Yazar Sevd'eyla

1)YAZIYA VERDİĞİNİZ HİZMETİN HİSSİYATINA EŞDEĞER OLAN HİSSİ NASIL TANIMLARDINIZ?

1) Yazmak, yaşamayla eş değer olmalı. Yaşadıkları dışında neyi yazabilir ki insan? Yazdıkları her daim yaşanmışlık üzerinedir. Yaşamadıkları olsa bile kişinin, hayalinde bir yerlerde muhakkak izi olan yaşantısıdır. İşte bundandır yaşamaya eş değer hissiyat deyişim…

2)UMUT OKUYUCULARINA BİR KİTAP VE BİR ŞİİR TAVSİYE EDİN DESEK, İLK AKLINIZA GELEN KİTAP VE ŞİİRİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

2) Kemal Sayar’ın “Her Şeyin Bir Anlamı Var” eseriyle kendime geldiğimi fark etmiştim. Okuduğum bütün kitapların bende elbette birden çok izi oluşmuştu. Hayatın getirdiği sorulara cevap bulamayan tüm Umut okuyucularına tavsiyemdir bu eser. “Farkındalık ve Barış Çağrıştıran Bir Mutluluk Serüveni” olmalı bir diğer adı. Şiir olarak, Nurullah Genç’in “Yankı ve Hüzün” şiiri bende bambaşka bir dünyayı çağrıştırıyor. Sorguluyor duruyorum her bir cümlesinde benliğimi, hüznü ve yankıyı.

“Sarmasaydı beni yankı ve hüzün

Sevebilir miydim hıçkırıkları”  diyerek sanki hakikatte olana bir yankı uyandırıyor bende.

3)İÇİNİ UMUTLA DOLDURDUĞUNUZ KAVRAMLAR VAR MIDIR? BUNLAR NELERDİR?

3) Hakikatte umut nedir? Önce bunu anlamak gerekir bence. Ardından sevdiğimiz, saydığımız, anlam yüklediğimiz her şeyi bu umuda göre şekillendirmeliyiz. Yani umut edilecek şeylere sahip olmalıyız hayal etmekten daha çok. Realist olmalıyız umut edebildiklerimizle.  İşte tüm bunları hayatımıza döktüğümüz her anı umutla doldurmaktır en güzeli.

4)YAZMAK MI, OKUMAK MI?

4) Yazmanın şifa kaynağı bir eylem olduğunu düşünüyorum. İyiliği, kötülüğü, sevinci ve hüznü yazdıkça iyi geliyor bana. İyi geldikçe terapi oluyor yazmak. Yazmak duymaktır, okumaksa dinlemek. İnsansa dinlediğini duyar, dinlemedikçe duyulmuş sayılmaz hiçbir söz. Velhasıl, önce dinlemek; sonra duyabilmek derim ben.

5)UMUTTAKİ FAVORİ YAZARINIZ KİMDİR?

5) Umut'taki favori yazarım aslında bütün yazarlar. Ben her birinden çok şey öğrendim. Onun için her birinin kalemine yürekten bir teşekkür sunmak istiyorum…

Kendi benliğimde anılara çok değer verip onlardan ders çıkarmak için çok çabaladığım doğrudur. Bu anlamda Huriye Karabulut kardeşimin anı yüklü yazıları beni bir ders çıkarmaya ve yaşananlardan ibret almaya teşvik ediyor.

6)UMUDA BÜYÜK KATKILARI OLAN SİZLERE UMUT NE KATTI?

6) Umut, ufkumu gökyüzüne çağıran bir davetçi oldu bana. Birbirinden farklı bakış açılarını en güzel tanıyabileceğim yerde tanıdım. Yazılarını, şiirlerini okurken aslında onların kendilerini okudum ben.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ