Yazar Servet Çat

Yazar Servet Çat

1)YAZIYA VERDİĞİNİZ HİZMETİN HİSSİYATINA EŞDEĞER OLAN HİSSİ NASIL TANIMLARDINIZ?

1) Duyguların kalemden kâğıda dökülmesi, bambaşka kalplere kavuşup vuku bulması... Kalbe sığmayan, kalpten taşan bir mutluluk. Duygularımı yaşamayı, yaşatmayı sevmek, içimde koşan sevinci yakalayamamak...

2)UMUT OKUYUCULARINA BİR KİTAP VE BİR ŞİİR TAVSİYE EDİN DESEK, İLK AKLINIZA GELEN KİTAP VE ŞİİRİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

2) Aslında bu soru geldiğinde her daim aklıma: "İkra (oku)" gelir. Okumak…

Ama kitap denince de gözümün önünden film şeridi gibi öyle çok kitap geçiyor ki arasından çekip alamıyorum. Yalnızca ve her daim oku... Bir eser yazmalıysam şayet, Cahit Zarifoğlu’un eseri, “Yedi Güzel Adam” dokunuyor kalbime. Aklıma gelen şiir, şu an yağan yağmurla, “Nurullah Genç:Yağmur” şiiri  diyorum.

3)İÇİNİ UMUTLA DOLDURDUĞUNUZ KAVRAMLAR VAR MIDIR? BUNLAR NELERDİR?

3) Hayat, insan, ilahi aşk, mutluluk, özlem, dostluk, güç, inanç, duygu, başarı, çare, şükür… Çoğu zaman umut, bir şarkının ya da bir şiirin içinde olur. Bilmezsin, en çok hayatın içinde olsun umut. Hayat bulmaya açacağın en iyi kapı umut; nefesin ve kalbinin yeri, inancın en büyük erdemi umut…

4)YAZMAK MI, OKUMAK MI?

4) Ayrılmaz, birbirine bağlı bir can gibi aslında... Okumazsam yazamam; yazamazsam okuyamam gibi... Sanırım, ikisi benim vazgeçilmezlerim arasında.

5)UMUTTAKİ FAVORİ YAZARINIZ KİMDİR?

5) Zor; ama bir o kadar da kolay diyorum. Her kalemin farklı yürek sesi var. Farklı kokusu ve farklı duyguların hazzı… Tarifi mümkün olmuyor. Ayrıştırmak da... Öyle bir bütün içinde bir umut görüyorum.

6)UMUDA BÜYÜK KATKILARI OLAN SİZLERE UMUT NE KATTI?

6) Okumanın tarifinin mümkün olmadığı bir tat. Naçizane, yüreğimdekileri kâğıda doldurabildiğimde, Umut'un okuyucularından aldığım geri dönüşlerde, yazdıklarımızda buldukları mutluluk ve en çok da: “Bana Umut oldu." dedikleri anda yüreğimde çırpınan mutluluğu yaşamak, yazmak için umuduma umut katıyor.

Umut kalbimde...

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ