Yazar Selahaddin Behruz

Yazar Selahaddin Behruz

1)YAZIYA VERDİĞİNİZ HİZMETİN HİSSİYATINA EŞDEĞER OLAN HİSSİ NASIL TANIMLARDINIZ?

1) Her yazı yazdığımda daha çok, daha güzel, daha kaliteli yazmaya inanıyorum. Bunu hedefliyorum. Bu hissiyatı da adem, kullukta hisseder yalnızca. Kul olurken züht olmaya yaklaşmak istemeli, ibadetlerin her biri için daha iyi, daha kul, daha takva nasıl olunur, bunu düşünmeli. Aslında soruyu tümüyle ele aldığımda, yazıya henüz hizmet verecek nitelikte olmadığımı ve yazının öğrencisi olduğumu biliyorum ve niyet ediyorum Allah rızası için yazmaya...

2)UMUT OKUYUCULARINA BİR KİTAP VE BİR ŞİİR TAVSİYE EDİN DESEK, İLK AKLINIZA GELEN KİTAP VE ŞİİRİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

2) Tavsiye denilince aklıma ilk gelen şiir, Sezai Karakoç'un “Mona Roza” şiiridir. Dilin kıvraklığını ve sevmenin ete kemiğe bürünmüş samimiyetini tatmak her okurun, her şiir severin hakkıdır. Hatta şiir denilince, bir şair olarak Sezai Karakoç ve tüm şiirleri incelenmelidir. Kitap tavsiyesi denilince de aklıma yakın zamanda bir tavsiye üzerine okuduğum, Kenize Mourad'tan “Toprağımızın Kokusu” kitabı düşüncelerimi doğrudan etkiledi. Umuda olan ihtiyacı gözler önüne serdi benim için.  Her şeyden önemlisi de yargılamadan bakmayı hissettim bu kitabın satırlarında.  

3)İÇİNİ UMUTLA DOLDURDUĞUNUZ KAVRAMLAR VAR MIDIR? BUNLAR NELERDİR?

3) Umut hep var ve her yerde; ama ben en çok korkularımın içini umutla dolduruyorum. Kaygılarımın içine umutlarımı yüklüyorum. En çok kaygı duyulan şey belki de gelecektir, bu yüzden en çok geleceğin içini, şimdiyi yaşayarak umutla doldurmak benim için mühim bir dolduruştur.

4)YAZMAK MI, OKUMAK MI?

4) Okuduğum kadar yazarım. Tabii ki yazdığım kadar da okurum. Okumaya değer, okunması gereken birçok şey var. Yazmak, bir şeyleri anlamayı kolaylaştırmak noktasında vardır hayatımda; ama ben okumaya aşığım.

5)UMUTTAKİ FAVORİ YAZARINIZ KİMDİR?

5) Hepsi çok kıymetli yazarlar. Bu kadar güzel yürek sahibi inanmışlarla aynı bünyede yazıyor olmak benim için paha biçilemez bir fırsat. Seçim noktasında zorlanıyor da olsam Hamza Levent beni ilk kez, fanzin çıkacağında, “Postacı” şiiriyle büyülemişti.  

6)UMUDA BÜYÜK KATKILARI OLAN SİZLERE UMUT NE KATTI?

6) Umut cesaretim oldu. Karar verirken, değerlendirirken, sorarken ve cevaplarken, “Umut var.” diyorum. Benim, bizim Umudumuz var. Umut içindeyim diyorum. Umut’un bir parçası olabildiysem şayet, umudu büyütmeye de gönüllüyüm. Umut’tan gönül verebilmeyi, hakkıyla sevebilmeyi öğrendim.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ