Yalnızlık Senfonisi

Yalnızlık Senfonisi

Yalnız başına kalınca insan, duyar saatin tik tak seslerini. Yalnızlığı tanımadan önce belki de hiç duymadıklarını özümser o vakit. Aslında saat değil, 'kendi' dir duyduğu. Evet kendini duyar insan. Bütün uzuvlarının dilini anlamaya başlar o vakitten sonra. Kendini duymasıyla birlikte görmeye de başlar diğer bir yandan! Seslerin içinde kaybolmuş benliğini, kalabalık içinde yoğurulmuş kimliğini. 
Hani bir söz vardır: "İnsan, bulunmadığı her yere gurbettir" diye. İnsan, bulunduğu her yerde de kendisine gurbettir bence. Kalabalık içinde kaybolduğu kendisine...
İşte o vakit başlar yalnızlık adını verdiği senfonisi. Hasret türküler dolaşır sazların tellerinde; gurbet nidaları eder bütün hanendeler. Ve dillerde ayrılık sözleriyse hep aynı...
Sırlı nağmeler öyle çok şey anlatır ki bize, nice ayrılıklar, gurbetler, hasretlikler çalarken, onların anlattıklarıysa hiçbir kitapta yazmaz ne yazık ki!

1 YORUMLAR

  • Beyza çavuşlar

    Yanlızlık bazen gereklidir. Bunu kendin ayarliyorsan daha güzeldir insan kosturmanin icinde bazen kendini dinlemelidir. Yanlızlık Allah la başbaşa kalmaktir ferahlamaktir. Sürekli yalnızlık tabi kide sıkar bunaltir gerektiği kadar kararinca olmalıdır. .

    • Umut Duvar Fanzimi

      Kesinlikle öyle Beyza Hanım. Yreğinize sağlık. Teşekkür ederiz, sevgiyle kalın. :)

YORUM YAZ