Posta, Özgürlüğünüzü Özgür Bırakın!

Posta, Özgürlüğünüzü Özgür Bırakın!

Sevgili okurum,

Dünya bir insanın yaşayabileceğinden daha da büyük bir yer ve herkesin sığabileceğinden daha da geniş. Engin bir ufuk, nefes, yiyecek, su ve yayılmış arz… Hepsine sahip dünya, hepsinin içindesin ve hepsi senin içinde.

Neden nerede olacağını bilmeden yürür insan bu yolculukta? Ne istediğini bilmeden, eline geçecek her şeye ihtiyacı varmışçasına hoyrat koşar, bunun için sebep nedir? Balık misali derler ya, bir misal vardır, balık rahmet deryasında yüzdüğünü sudan çıkmadan anlamazmış diye, insan da böyledir tam olarak. Koskoca dünyada içine bakmadan karışladığı arzda kendini bir fanusun içinde zanneder. Tüm dünya ve mükevvenat emrine amade iken ayağında prangalarla, bir hücrede zanneder kendini. İnsan kendini hep kafasının içerisine hapseder. Başkalarınca hapsedildiğini zanneder. Dünya ne tuhaf bir yer sevgili okurum. Özgürlüğünü anlayamayacak kadar özgür insanlar var. Öyle bir gaflet ki yaşadıkları özgürlüğünü özgür bırakamayacak kadar katı bir hastalık tüm beyin damarlarından iliklerine kadar sarar insanı. Ne şaşılacak şey, kendini hapsettiği düşüncelerden sıyrılıp çıkamayacak, o düşünceleri başkasından bilecek kadar aciz olması insanın. Yargıları, önyargıları, tabuları ve daha birçok kişisel yorumunun arkasında sürgüne mahkûm edilen insanın özgürlüğünü fark edememesi…

Zannımca, onu dünyanın altında bırakıp tüm dünyanın yükü altında eziliyor hissettiren şey de kafasının içinde bir yerlerde.

Seni de sarıyorsa bu denli düşünceler sevgili okurum, bil ki özgürlüğün içerisinde o özgürlükten nasibini alamayacak kadar sarhoşsun. Bil ki kendini ve etrafındaki suçlu gördüğün her şeyi ve herkesi kafanın içinde inandıklarına, güvendiklerine ve gafletinin derinliklerindeki düşlerine hapsetmişsin. Unutma ki söyleyebildiğin her söz senin sözün olmayabilir. Başka seslerin esaretinde hayat sürmediğini özünü görmeden söyleyemezsin.

İşte sevgili okurum, bu anda silkelenmeli ve kendini o derin kuyudan çıkarmalısın ve dahi özgürlüğünü özgür bırakmalısın!

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ