Posta (Bayram)

Posta (Bayram)

Çok Kıymetli Okurum, 
Biraz sitem -önce kendi benliğime tabii- sonra aynı hayatı paylaştığım bütün dostlarıma biraz nasihat olsun bu mektup.
Hayat geçip gidiyor farkında olmadan. Bize geçip giden hayat aslında karşılıksız bir rehberlik dersi veriyor. Karşılık olarak yalnızca hayatta olmak yeterli bu arada. Peki, ya biz farkında mıyız?  Ama biz nedense kapatıyoruz ders almamız gereken tüm durumlara. Odaklandıkça odaklanıyoruz olumsuzluklara. Şehirlerin kalabalık atmosferlerinde kaybolurken görmüyoruz girişindeki o ihtişamlı lunaparkları. Yüklendikçe zevk almaya başlıyoruz onları taşırken.
Bizim, bir kaplumbağadan farksız misalimiz. Bütün yükleri taşımaya söz vermiş gibi halimiz. Bütün sorunlar kabuğumuzla kilitli. Çözmemeye söz vermiş gibi. Sonrasında bir sessizliğe sığınıyoruz sahte maskelerimiz bizi zorladıkça. O maskelerden kurtulmak yerine daha çok maske ekliyoruz: Bu defa hayallerimizde maskeli oluveriyor. Bırakalım çevremizdekileri, kendimiz olmadıkça kendimize dahi ulaşamıyoruz. 
Biz bırakmadıkça nedenleri, nasılları, sebepsizce sorgulamaları, maksat hiçbir zaman hâsıl olmayacak. Unutmayalım, sonuç ne olursa olsun süreç bizim elimizde değişecek!

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ