Kambur

Kambur

Ne zaman büyük konuşsam yutamadığım lokmaların kurbanı oluyorum. Bazı zamanlar ağır aheste yaşamak istiyorum hayatı, bazı anlar oluyor acı biber yercesine soluksuz geçmesini umuyorum. Çiğnemeden yutuyorum zamanı. Geçen her saniye, ilmek ilmek düşüyorken ömrüme, ben yarınımdan habersiz dünleri kovalıyorum.

Bazen suyun altında hissettiğiniz oluyor mu? Nefes alsan da öleceksin almasan da. Sudan çıkmakta bir seçenek tabi; suyun altından farksız değilse suyun üstü. Öyle ki ne suda kalmaya cesaretim var ne sudan çıkmaya mecalim. Dardayım, bilmem nasıl erilir feraha?

Şu sıralar Kafka tozu yutmuş gibi kalemim. Hep bir karamsar dokunuyorum kâğıda. Belki bundan öteye yol yok, bense delice kazımaya çalışıyorum yarınları. Yalpalanıyorum geçenlerle geçecekler arasında. Öyle ya da böyle su buluyor yolunu. Bense tüm kuvvetiyle suyun dibine ilişen çakıl taşları gibi yeni bir akıntıyı bekliyorum. Sözcükler delice fırlamayı bekliyor dudaklarımdan, bütün pişmanlıklarımı önüme aldım tüm hızımla durduruyorum kelimeleri. Hasret her yüreğe kamburdur ben düzlüğe erecek vuslatı gözlüyorum.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ