Her Günün Kahramanı

Her Günün Kahramanı

Ellerim cebimde sağa sola zıplayarak yeniden yola revan oldum. Gökyüzünün sonsuzluğu ile birleşiyor bakışlarım. Düşüncelerim içinde kayboluyorum. Ruhum içime sığmıyor.Yeryüzünün yeşiline bıraktım kendimi ve kollarımı iki yana açıp kendi erafımda dönüp duruyordum. Ara sıra -çok severim ki- bana bambaşka hissettirir, o seke seke yolu katetmek hatta çocukluğun ruhudur ve en çok mutluluğun içine sığmayıp taşan. İçime sığmayan o mutluk içimde koşuyor. Yolculuğun en güzel yanı hür olmayı, her anın tadını çıkarmayı seviyorum.Yaşam sevincim yol olmak, yolcu olmak, o kervanda bulunmak...

Bir an durdum. Gökyüzü renk değiştirmişti. Adeta koyu gri hüzünlü bir an'nın resmi var karşımda, hüznün gelişi bir müjdeyi fısıldıyor. Yağmurun sevinci, toprağın sevdasının müjdesi, koca damlalar oluk oluk yağıyor, kavuşuyor iki aşık sevdalarına.

Sevincim iki kat artmıştı. Yağmur benim, toprak benim… Kollarımı tekrar açıp, gözlerimi kapatıp yüzümü şükürle gökyüzüne döndüm. Olabildiğince döne döne iliklerime kadar ıslanmış ama verdiği iç huzur, mutluluk bana ne kadar ıslanmış olduğumu hissettirmemişti. Doya doya tadını çıkardığım yağmurun altında ayaklarımı toprağa bastım. Ben, bu zamanın içinde kayboldum.

Bu, özlediğimdi...

Kuş seslerinin cıvıltılarıyla bir ağacın gövdesinde buldum kendimi. Gökkuşağı tüm renkleriyle gülümsüyordu. Baharın müjdesi, sevinci, mutluluğu göz kırpıyordu.

Yeni baharlarımız, yeni mutluluklarımız, yeni, yeniden umudumuz olsun.

Her yeni günün kahramanıdır, umut ettiğimiz yeni gün.

1 YORUMLAR

  • Asimavi 61

    Bir mutluluğun hüzün le harmanlanışı muhteşem kalemine yüreğine sağlık .

    YORUM YAZ