Editör Şeyma Limoncu

Editör Şeyma Limoncu

1)YAZIYA VERDİĞİNİZ HİZMETİN HİSSİYATINA EŞDEĞER OLAN HİSSİ NASIL TANIMLARDINIZ?

1) Yazıya verdiğim hissiyatı ona verdiğim değerle karşılaştırıyor ve yaşıyorum, diyebilirim. Yazmak, benim hayatıma yön veren bir pusula. Bence, kendinle tanışma dili yazı. Bir sırdaş bile olabilir hatta ona verdiğim değerle, çünkü öyle bir zaman olur ki bazen kimsenin bilmediği her şeyi bilen oluverir yazı.

2)UMUT OKUYUCULARINA BİR KİTAP VE BİR ŞİİR TAVSİYE EDİN DESEK, İLK AKLINIZA GELEN KİTAP VE ŞİİRİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

2) Umut’u okuyanlara kitap olarak Nevzat Tarhan’ın eseri olan “Yunus Terapi” kitabı naçizane tavsiyemdir. Yunus Emre’nin, daha şimdilerde anlaşılan ve aslında sosyal bir psikolog olduğunu anlatan değerli bir emektir. Elbette, bunun üzerine şiir olarak da derim ki yine, Yunus Emre’nin: “Beni bende demen, bende değilim/ Bir ben vardır bende, benden içeru.” deyip kendisini anlamaya, anlatmaya yönlendirdiği: ‘Severim Seni Ben Candan İçeri’ şiiri tüm okurlarımıza tavsiyemdir.

3)İÇİNİ UMUTLA DOLDURDUĞUNUZ KAVRAMLAR VAR MIDIR? BUNLAR NELERDİR?

3) Bize: “Korku ve umut arasında olur Müslüman.” diyen yüce yaratıcının buyruğuyla şekillendirmeye çalıştığım hayat tarzımda, en çok umutsuzlukları dolduruyorum ben umutla.

4)YAZMAK MI, OKUMAK MI?

4) Sevmek…

Yazmak da okumak da bizi sevgiye ulaştıran köprülerdir. İnsan sevdiği ölçüde yazabilir, sevdiği ölçüde okuyabilir. İster okusun, isterse de yazsın. Öncelik sevgi olduktan sonra pek de önemli değil bence.

5)UMUTTAKİ FAVORİ YAZARINIZ KİMDİR?

5) Umut’taki favori yazarım, aslında bütün yazarlar. Her biri apayrı birer dünya. …ve bize o dünyayı gezdiren rehber… …ve o dünyanın dilini öğreten birer sözlük... Özellikle şiirlerinde kaybolduğum, diye sorarsanız da Emine Türkuçar, derim.

6)UMUDA BÜYÜK KATKILARI OLAN SİZLERE UMUT NE KATTI?

6) Umut, bana aradığım her sorunun bir cevabı oldu.  Yazdıkça gönlümün, okudukça fikirlerimin genişlediğini hissettim. Bazen orada kaybolmayı tercih ettim, böylece yazılarda saatlerce tefekkür etmeyi öğrendim. Yeri geldi umudu okudukça bu fanzin, asıl okunması gereken ve bize, “Oku” emriyle inen Kur’an-ı Kerim’e farklı ve sağlam bir bakışla sarıldığımı fark ettirdi.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ