Bilim Dünyası ve Efendimiz

Bilim Dünyası ve Efendimiz

Hz. Muhammed (s.a.v), kâinatta var olan her bir varlığın, Allah'ın varlığının müjdecisi; güzelliklerin habercisi...

 Yerdekiler ve göktekiler O'nu övmüştür. Müslüman olan olmayan O'na hayranlık duyup, takdir etmekten kendilerini alıkoyamamışlardır.

Mustafa Kemal Atatürk: "O, Allah'ın birinci ve en büyük kuludur. O'nun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim adım, senin adın silinir; fakat sonsuza kadar O ölümsüzdür."

Johann Wolfgang von Goethe (Alman Şair ve Yazar): “Hiç kimse Hz. Muhammed’in prensiplerinden daha ileri bir adım atamaz. Avrupa’ya nasip olan bütün başarılara rağmen bizim bütün kanunlarımız, İslâm medeniyetine bakarak çok eksiktir. Biz Avrupa milletleri, büyük medenî imkânlarımıza rağmen, Hz. Muhammed’in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız.”

Thomas Carlyle (Meşhur İngiliz Düşünür): “İnsanlar her şeyden daha fazla Muhammed’e kulak vermelidir. Diğer bütün sözler, onun karşısında boş sözlerdir.”

Lavazon: “Yeni keşiflerin veyahut ilim ve irfanın yardımı ile hallolan yahut çözülmesine uğraşılan meseleler arasında bir mesele yoktur ki, İslâmiyet’in esasları ile çatışsın. Kur’an-ı Kerim ve onun öğrettikleri şeyler ile fıtri kanunlar ve fenler arasında tam bir ahenk görülmektedir.”

Lev Nikolayeviç Tolstoy (Büyük Rus Yazar): “Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır.”

Sosyolog V.D.Eratsen: “Ben şahsen Hz. Muhammed’in hayranıyım.”

Dr. Steinges: “Hz. Muhammed’in doğruluğu, faaliyeti, hakikati aramadaki samimiyeti, sonsuz azmi, hiçbir vakit sarsılmayan imanı, kendisini dinlemek istemeyenlere ezelî hakikati dinletmek yolundaki sebatı, bana kalırsa bunlar O’nun, o cesur ve azimkâr Peygamber’in son peygamber olduğuna en kat’i ve en emin delillerdir.”

Sevginin, şefkatin merhametin, sadakatin, sabrın ve sayabileceğimiz bir çok güzelliklere sahip Hz. Muhammed (s. a.v)’ı  reddeden bilim adamları, O’ndan övgüyle bahseden bilginler, bilim adamları gibi araştırmış olsalardı işte o zaman anlaşılmış  olurdu.

Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.

-SERVET ÇAT-

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ