İz Postası

İz Postası

Merhaba umuda umut katan kıymetli okurlarımız;

Geçilen bir yerde belirti bırakan izden bahsediyoruz bu sayımızda. Sahi, biz hangi izdeyiz, neredeyiz? Nerelerde iz bıraktık? Kimlerin izinde dönüm noktamız oldu, dediğimiz yere geldik? Hangi belirti bizi faydasız bir meşguliyetten geri çevirdi?

Yaradan tarafından Eşref-i Mahlukat olarak yapılan tanımımızın en son hangi izle hakkını verdik?

Belki de iz kelimesini yanlış mı anladık her iyi durumda ‘kendimizi’ öne çıkararak. Evet, bir yerlerde biz de olalım istedik, istedik bir belirti bırakalım. Aslında orada hakikatte olabilmek için bir şeyler bizde iz olmalı değil miydi? Rehber, kılavuz olmadan ne yapılabilir ki?

Bir ses iz olabilmeliydi mesela, bizde yankı uyandırıp hak için harekete geçirecek bir ses... Bir yer olmalıydı nefsimizi sorgulayacak, bir Hira bize iz!  Sorgusuz sualsiz peşinden gitmek olmamalıydı iz dediğimiz. Kimin, neyin belli olmadığı bir izden hiç bahsetmemeliydik bugün.

Gelin okurken Umut’ta üstad Nuri Pakdil’in izine bakalım: Bir Umut Çınarı Nuri Pakdil başlığında. Kendilerine; “hangi yolu izleyelim?” diye sorduğumuzda kendisinden bile ziyade yürüdüğü yolları tarif ederek rehberlik etmeye gönül vermiş bir çınarın mütevaziliğince bir ize selam edelim.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ